Најновије вести

Сусрет са Маргеритом Астом

Под покровитељством Италијанског института за културу у петак, 21. фебруара,  организован је сусрет са Маргеритом Астом. Маргерита је рођена 1974. године, на Сицилији, у месту Трапани. Данас живи у Парми и ради у суду, али је и члан Удружења за борбу против мафије Libera.

Размена ученика на Сицилији

И ове школске године успешно је реализован још један програм размене ученика са Гимназијом „Галилео Галилеј“, из Катаније. Од 03. до 9. фебруара деветнаест ученика наше гимназије, у пратњи професорки Драгане Говедарице Костопоулос и Јасмине Стојковић, боравило је у Катанији, на Сицилији.

Прочитај више

ПРОСЛАВА  КИНЕСКЕ  НОВЕ  ГОДИНЕ  „ЧУНЂЈЕ“

У четвртак, 30.01. 2020. године у 13 часова у конференцијској сали учионице Конфуције ученици кинеског језика заједно са својим професорима и колегама из других одељења прославили су кинеску нову годину, Празник пролећа.

Прочитај више

ПРЕВОДИЛАЧКА СЕКЦИЈА: „Искуства учења јапанског језика из угла преводиоца“

У оквиру Преводилачке секције, 16. јануара 2020. године, гост наше школе била је др Драгана Шпица. Предавање „Искуства учења јапанског језика из угла преводиоца“ започела је занимљивом причом о језицима.

Пролећни празник

Ученице кинеског језика Филолошке гимназије представљале су нашу школу пригодним програмом на прослави кинеске Нове године, коју је 21. јануара 2020. године организовао Институт за међународну политику и привреду у њиховим просторијама.

Посета пријатеља из Москве

Након божићних празника, 8. и 9. јануара 2020. године нашу гимназију су посетили пријатељи из московске школе „Жар-птица“. Не можемо другачије да их назовемо - него пријатељи, јер су неки од њих већ трећи пут у Србији и поново желе да дођу и уз то поведу друге.

Прочитај више

Реализована активност у оквиру Еразмус+ пројекта

Ново окупљање и прва радионица учесника Ерасмус+ пројекта "How do we perceive our cyber world?" одржана је у среду, 25. децембра. Након вежби за упознавање учесника, постављања основних правила решавања пројектних задатака и разговора о очекивањима, започета је прва радионица.

Pages