Најновије вести

Литерарни конкурс „Вук Милатовићˮ

У понедељак, 10. јуна у просторијама Филолошке гимназије додељене су награде првог литерарног конкурса који носи име првог директора Филолошке гимназије, Вука Милатовића(1946–2009), у знак чијег сећања је конкурс и покренут.

Прочитај више

Ученици Филолошке гимназије гости на сесијама симултаног превођења

У петак, 24. маја 2019. године, ученици II/1, III/1 и III/4 присуствовали су, заједно са професоркама енглеског језика Маријом Лончар и ИваномБожовић, другој конференцији лекара спортске медицине у Сава центру где су могли уживо да виде пример симултаног превођења са енглеског на српски језик.

Прочитај више

Потписан споразум о сарадњи са Друштвом симултаних и консекутивних преводилаца Србије

У понедељак, 27. маја, у нашој школи потписан је Споразум о сарадњи између Филолошке гимназије и Друштва симултаних и консекутивних преводилаца Србије (ДСКПС), чиме је озваничена вишегодишња сарадња ове две институције.

СРПСКИ ЈЕЗИК И ЈЕЗИЧКА КУЛТУРА 2019. РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

На Републичко такмичење из српског језика и језичке културе, које је одржано у Тршићу, 26. маја 2019, отпутовало је 50 ученика наше школе у пратњи професора српског језика: Слађане Савовић, Мирјане Којић, Јелене Добрић, Мање Новићевић, Људмиле Пендељ и Славољуба Марковића.

Pages