БаЛМУН конференција

Филолошка гимназија добила је позив од Гимназије Бања Лука и БаЛМУН организационог тима да учествује на првој БаЛМУН конференцији (Бања Лука међународни Модел Уједињених нација), који ће се одржати у Бањалуци (Босна и Херцеговина) од 26. до 28. априла 2013. БаЛМУН конференција је тродневна симулација рада Уједињених нација и укључује Савет безбедности, Комитет за људска права, Комисију за заштиту животне средине и Медитеранску конференцију. Кроз учешће на БаЛМУН конференцији, ученици средњих школа, од 14 до 19 година, покушаће да постану информисанији и што активнији грађани глобалне заједнице. Такође, предвиђене су одговарајуће културне и забавне активности, са циљем да се ученици што боље упознају међусобно, као и са културом земље домаћина.

Делегацију наше школе представљаће један професор (МУН директор) и 4 ученика (делегата) - Никола Тодорић (4. разред), Јелена Бркић (4. разред), Богдан Никић (3. разред) и   Александар Нешић (3. разред).

Све додатне имформације о овом догађају можете добити на сајту  www.balmun.com