Научни скуп ''Поезија Новице Тадића у контексту српске књижевности''

У суботу, 18. маја 2013. године, у Филолошкој гимназији одржан је научни скуп ''Поезија Новице Тадића у контексту српске књижевности''. После поздравне речи директора школе, др Душка Бабића и председника Организационог одбора научног скупа, проф. др Радивоја Микића, ученице наше школе прочитале су најлепше стихове нашег великог песника и тиме отвориле скуп који се одвијао у две пленарне седнице. Професори Филолошке гимназије, од којих су неки били и учесници ( Душко Бабић, Виолета Јелачић Србуљ, Александра Кузмић)  и гости имали су прилику да чују стручњаке из области српске књижевности и језика који су говорили о најразличитијим аспектима поезије Новице Тадића.   По речима директора школе, Душка Бабића, његова поезија представља благо за младе генерације и свакако заслужује да уђе у школске читанке.

Погледајте фото галерију