ЛЕКТОР ЗА ЈАПАНСКИ ЈЕЗИК

У школској 2013/2014. години, професорка Наја Јошие у сваком одељењу држала  је по један час недељно конверзацијских вежби, али и много више од тога. Приликом припремања приредбе, помогла нам је да верно прикажемо чајну церемонију. Научила нас је како правилно да обучемо кимоно, а и како да свирамо на традиционалном инструменту таишо-кото. Уз то, организовала је две видео-конференције и тако омогућила ђацима да разговарају са групом јапанских средњошколаца у Кобеу. Али најлепши део била је посета групе младих Јапанаца са којима су наши ученици засадили дрво трешње у дворишту школе.

Ивона Васић, професорка јапанског језика