Креативно писање као стваралачки вид језичке продукције у жанру песме

У четвртак  06. марта у библиотеци Филолошке гимназије, своје песме представили су ученици IV1, Дуња Карановић и Данијел Ристић. Дуња и Данијел су постигли велики успех на ''Лимским вечерима поезије'' у новембру прошле године. Наиме, Дуња је проглашена за победницу ове манифестације, а Данијелова песма ''Ода оловци'' проглашена ја за једну од најбољих песама. Професорка књижевности Лела Росић свакако је допринела томе да Дуња и Данијел свој таленат уобличе, те је представљање њихових песама уједно било и део угледног часа под називом КРЕАТИВНО ПИСАЊЕ КАО СТВАРАЛАЧКИ ВИД ЈЕЗИЧКЕ ПРОДУКЦИЈЕ У ЖАНРУ ПЕСМЕ. На крају ове мале свечаности, публици се обратио и уредник Службеног гласника Петар Арбутина који је својим говором охрабрио све оне ученике који се баве писањем поезије.