Биљана Тодоровић

Зовем се Биљана Тодоровић. Живим у Обреновцу, где сам завршила основну школу. За Филолошку гимназију у Београду сам се одлучила јер сам још као мала испољила наклоност ка друштвеним наукама, а поготово језицима. Током досадашњег школовања окушаала сам се на разним такмичењима: математика, физика, историја, српски и енглески језик, али оно што ме је најдуже пратило и у чему сам била најупорнија је рецитовање. У другом разреду основне школе сам први пут чула за такмичење у рецитовању и од те године, па све до данас редовно учествујем. У трећем  и седмом разреду као победница представљала сам општину Обреновац на Градској смотри рецитатора; међутим, увек је „мало фалило“ да прођем на Републичко такмичење. Коначно сам у трећој години средње школе, говорећи песму Саре Радојковић, „Није реално“, освојила прво место на школском, општинском, па и градском такмичењу и на тај начин успела да се пласирам и на републички ниво. Ове, 2013. године сам освојила прву награду на Смотри рецитатора „Песниче народа мог“, 17. маја у Ваљеву.

Своје интересовање за сценске уметности већ годину и по дана развијам бавећи се глумом у Омладинском позоришту „Дадов“. Такође, посебно ме је интересује предмет Реторика и беседништво, који сам добила у четвртој години. Планирам да упишем књижевност и српски језик на Филолошком факултету.