Филолошка гимназија на Данима Београда

Бивши и садашњи ученици Филолошке гимназије наступили су у недељу, 17. априла, на Цветном тргу, у оквиру манифестације Дани Београда.
У програму су учествовале бивше ученице: Атанасија Станишић, која је извела „Плес за соло виолину“ Мирослава Милетића, и Хелена Петровић, која је говорила поезију Драгомира Брајковића и Милосава Мирковића посвећену Београду.
Поезију Драгана Лакићевића и Петра Пајића говорила је Јана Петровић, ученица III2.
Наступила је и школска плесна група „Foxy Ladies“, која је извела кабаретску плесну нумеру „New York, New York“, уз истоимену песму Лајзе Минели.
Посетиоци Дана Београда су на Цветном тргу имали прилике да чују и неколицину  музичких нумера у извођењу ученика Филолошке гимназије.
Татјана Кнежевић је извела народну песму „Уснила је дубок санак“, док је Александра Ђорђевић отпевала песму „Madrugadas“ из филма „Мотевидео – видимо се!“, уз гитарску пратњу Јане Јовановић.