КЊИЖЕВНЕ НАГРАДЕ

ЛИМСКЕ ВЕЧЕРИ ПОЕЗИЈЕ

И овогодишње Лимске вечери поезије протекле су у знаку Филолошке гимназије. Након што је 8. 12. 2016. год., у преподневним часовима, представљена победничка збирка „Ок(н)о“ прошлогодшње лауреаткиње овог конкурса, ученице IV-1 Јане Петровић, у вечерњим часовима уследио је још један тријумф ученика наше школе. Наиме, на финалној вечери манифестације, за победника Лимских вечери поезије проглашен је Марко Јовић, а запажено пето место је освојила и Изабел Чеперковић Диас, такође матуранткиња наше школе. Радујемо се успесма наших ученика и с нестрпљењем очекујемо Маркову збирку.

ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС ПОВОДОМ ДАНА БИБЛИОТЕКЕ „ЈОВАН ПОПОВИЋ“ ИЗ КИКИНДЕ

На конкурсу који је поводом Дана библиотеке расписала Народна библиотека „Јован Поповић“ из Кикинде, ученице Филолошке гимназије Јана Петровић и Изабел Чеперковић Диас оствариле су запажене успехе. На додели награда одржаној 18.11.2016, у просторијама библиотеке, Јани Петровић је уручена прва награда за кратку причу „Како Сунце мање пече“, док је Изабел Чеперковић Диас освојила специјалну награду за причу „Како сам изгубила млеко“.