ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ МЛАДИХ У НАШОЈ ШКОЛИ

У петак, 3. марта 2017, одржано је предавање Европског парламента младих (European Youth Parliament) у нашој школи. Ова невладина и непрофитна оранизација окупља младе из читаве Европе и подстиче их на аргументовано размишљање и дискутовање о различитим проблемима са којима се сусрећe Европска унија данас. Презентацију је одржала Зоја Милованчевић, представница Академског сектора тима комуникација Европског парламента младих, иначе ученица Треће београдске гимназије. Она је на занимљив начин упознала све присутне са плановима Европског парламента младих, евентуалним активностима и колико је важно за ученике да се укључе у његов рад. Предавање је слушао велики број ученика наше школе, углавном представника Ученичког парламента, који су и били посредници у организовању овог предавања (Петар Витковић, Исидора Глигорић и Марија Стефановић), али и ученици који слушају Грађанско васпитање (II3, II4), као и многи други заинтересовани за ову тему. Ученица наше школе Катарина Лазић, учесница Регионалног заседања Европског парламента младих 2016. године, поделила је своје искуство са присутнима.

Радујемо се будућој сарадњи са Европским парламентом младих!

Петар Витковић, ПР Ученичког парламента Филолошке гимназије