НАГРАДЕ ДРУШТВА ЗА СРПСКИ ЈЕЗИК И КЊИЖЕВНОСТ, ФЕБРУАР 2018.

На Републичком зимском семинару за наставнике српског језика и књижевности, који се одржао од 8. 2. 2018. год. до 10. 2. 2018. године,  на Филолошком факултету у Београду, Филолошкој гимназији додељене су следеће награде:

• ЛИНГВИСТИЧКА СЕКЦИЈА ФИЛОЛОШКЕ ГИМНАЗИЈЕ, др Биљана Бранић Латиновић: Прва награда за најбољу лингвистичку секцију Србије;
  • ИВАНА ВЕЛОВ, ученица 2/6, предметни наставник  др Катарина Вучић: Прва награда за најуспешнији писмени задатак (Лик Светог Саве у народном предању);
  • МЛАДИ ФИЛОЛОГ, часопис наше школе за српски језик и књижевност: Друга награда за најбољи средњошколски часопис у школској 2016/2017.

Семинару је присуствовало и петнаест професора српског језика и књижевности из наше школе. Др Мирјана Стакић Савковић одржала је радионицу на тему: Поезија у поетици Јована Дучића.

Фотографије са семинара можете погледати на сајту Друштва за српски језик и књижевност Србије: drustvosj.fil.bg.ac.rs.