ФЕСТИВАЛ ШКОЛСКОГ ТЕАТРА НА СТРАНОМ ЈЕЗИКУ 2019.

Шести фестивал школског театра на страном језику одржан је 9. и 10. априла у Позоришту младих у Новом Саду. На овогодишњем фестивалу, учествовале су две глумачке трупе из Филолошке гимназије – шпанска трупа „Ensueños“ је извела представу ¡Vamos a por todas!, адаптацију драмског текста Лидије Фалкон, док је енглеска трупа „Irrelevant Interjections“ извела представу Virtue and Other Sins, адаптацију драме Easy Virtue Ноела Кауарда. Филолошка гимназија је ове године освојила четири награде: Ђурђа Петковић (III-6) је освојила награду за споредну женску улогу, као и Маша Ситарица (III-1), док је представа Virtue and Other Sins освојила награду за најбољу представу фестивала. Наша школа је, такође, добила награду за језичко-педагошки рад. И ове године ученици су показали колико су зрели, одговорни и колегијални, а остварили су и контакт са неколико школа у региону (Нови Сад, Шабац, Ваљево, Бихаћ), што омогућава да у наредном периоду организујемо позоришна гостовања и размену позитивних искустава.

У наставку прочитајте извештај Гимназије ”Исидора Секулић”, школе - организатора Фестивала.