СВЕТИ САВА, ШКОЛСКА СЛАВА

Ове године приредба поводом школске славе Светог Саве, одржана је у петак 25.01.2013. На свечаности у холу гимназије окупили су се директор, професори, ученици и сви запослени како би одали почаст српском архиепископу Светоме Сави. Свечаност је била започета освештавањем и преламањем славског колача, а службу је вршио јереј Оливер Суботић. Након светосавске химне, уследио је говор нашег директора Душка Бабића, а потом и обраћање домаћице славе, проф. Драгане Ћећез-Иљукић.  Директор је запосленима који су у току прошле године отишли у пензију Жељки Петковић, проф. књижевности, Милени Деретић, проф. философије, Соњи Лончар, проф. енглеског језика и Милену Рaдоњићу, домару, уручио поклоне у име школе.

Након тога, наступили су ученици Филолошке гимназије, хор предвођен професором Дејаном Јовановићем. Атанасија Станишић извела је Паганинијев „20. каприс“ на виолини, а Светосавску беседу  говорила је ученица Јана Милосављевић. Потом су Андреја Стојановић и Биљана Тодоровић  рецитовали De profundis Оскара Вајлда и Похвалу свету Бранка Миљковића. Драмска секција проф. Драгане Ћећез-Иљукић обратила се гостима Поруком, а група ученица отпевала је косовску песму Црвен цвете. На крају свечаности, наши ученици (Данило Орбовић, Марко Смиљанић, Милица Голубовић, Ђурђа Михић и Теодора Проле) извели су песму Ерика Клептона Sunshine of your love, а после одјаве хор је отпевао Многаја љета. На нашој свечаности је наступила  и Љиљана Поповић из музичког састава Ступови са песмом Уснила је дубок санак. По завршетку приредбе је уприличен коктел коме су присуствовали ученици и запослени, као и гости наше школе. Приредбу је припремила и организовала професорка Ана Новаковић, проф. верске наставе, а програм су водили Јелена Бркић и Растко Петровић.