Рангирање и уписне квоте шк.2019/2020.

Рангирање, распоређивање по одељењима и упис ученика у I разред Филолошке гимназије, организује се централизовано, кроз базу Министарства просвете, за све кандидате који положе пријемни испит за упис у филолошке гимназије и филолошка одељења.

То подразумева да су за све смерове у Филолошкој гимназији додељене шифре које кандидати уносе у листу жеља коју ће попуњавати у матичној основној школи.

Листе жеља у матичним основним школама предају се у петак и суботу, 28. и 29. јуна, од 8 до 15 часова.

ШИФРА

BGSV GA 4R15S

КИНЕСКИ ЈЕЗИК

12

Упис ученика и предаја докумената - понедељак и уторак, 8. и 9. јул, од 8 до 15 часова

Потребна документа:

• сведочанство шестог, седмог и осмог разреда основне школе
  • уверење о завршеном основном образовању и васпитању
  • уверење о обављеном завршном испиту у основном образовању и васпитању
  • извод из матичне књиге рођених (НАПОМЕНА: Школа прибавља извод електронским путем, у складу са Законом о електронској управи (Сл. гласник РС, број 27/18))
  • Вукова диплома (уколико је ученик поседује)
  • Диплома са републичког такмичења за освојено прво, друго или треће место у осмом разреду из релевантних предмета (уколико је ученик поседује)

Сва документа се предају у оригиналу.