Глумац Пино Косталунга у посети Филолошкој гимназији

У уторак, 14. маја, гост наше школе био је италијански глумац Пино Косталунга, уметнички директор Фондације „Аида“, из Вероне. Већ дуги низ година бави се промовисањем књиге и читања. Чест је гост фестивала на којима, кроз читање наглас, покушава да деци и младима приближи дела италијанских и страних писаца. На веома занимљив и забаван начин нашим ученицима представио је одломке из дела савремених италијанских писаца Итала Калвина, Стефана Бенија и Дина Буцатија. Користећи своје глумачко умеће, гестикулацију и интонацију, уз кратка уводна објашњења, успео је да им дочара сву лепоту италијанског језика. Чак и ученици првог и другог разреда, који италијански уче тек кратко време и не знају га толико добро да би могли да читају озбиљна књижевна дела, успели су да, уз помоћ његовог очигледног глумачког дара, разумеју ове одломке.